Parohia Bora
Site-ul oficial Parohia "Adormirea Maicii Domnului, Bora - Slobozia", cu hramul Adormirea Maicii Domnului, din Protopopiatul Slobozia al Episcopiei Sloboziei și Călărașilor.

Naşterea Domnului... dar din daruriNoutati
03-01-2019 16:08

După cum era firesc, Naşterea Domnului Hristos a adus bucurie în sufletele curate ale celor ce au vrut într-adevăr să se bucure! Chiar şi după mai mult de 2000 de ani de la darurile magilor, creştinii retrăiesc aceeaşi bucurie a ajutorării celor fără de ajutor. Urmaşi ai magilor şi apostoli ai lui Hristos, credincioşii parohiei Bora au trimis daruri de haine, jucării şi alimente către Centrul pentru copii cu dizabilităţi din cartierul Bora. Bucuria primirii darurilor a fost precedată de Sfânta Împărtăşanie devreme în zori, ca, mai apoi, să vină şi Moş Crăciun cu ai săi spiriduşi să le aducă acestora sacii cu daruri. Toate acestea, într-un Ajun de Crăciun cu adevărat aducător de speranţă!