Parohia Bora
Site-ul oficial Parohia "Adormirea Maicii Domnului, Bora - Slobozia", cu hramul Adormirea Maicii Domnului, din Protopopiatul Slobozia al Episcopiei Sloboziei și Călărașilor.

Parohia Bora. Moş Nicolae în băncile şcoliiNoutati
10-12-2018 23:58

În ajunul mult iubitului Sfânt Nicolae, în timpul orelor de curs, 150 de şcolari ai şcolii gimnaziale cu clasele I-VIII din cartierul Bora, localitatea Slobozia, s-au convins de existenta Moşului şi s-au bucurat de bunătatea de care acesta a dat dovadă.

Comunitatea parohială a încredinţat bisericii, prin preotul paroh, datoria de a duce daruri de dulciuri şi fructe atât prichindeilor, cât şi celor din clasele mai mari.

Bucuria tuturor l-a obligat astfel pe Moş să promită revenirea în fiecare an la toţi copiii.

Astfel se dovedeşte încă o dată că Biserica lui Hristos este aducătoare de pace şi bucurii.

Mulţumim lui Dumnezeu pentru daruri şi copiilor pentru zâmbete.

Consemnează, Preot paroh, Agapie Ilie.