Parohia Bora. Învierea este bucurie!

În toată perioada Pascală, parohia Bora a primit bucuria Învierii lui Hristos şi prin darurile împărţite copiilor şcolari, copiilor cu dizabilităţi, dar si persoanelor fără adăpost ce sunt în grija lui Dumnezeu dar şi a credincioşilor parohiei.

Astfel, în Vinerea Mare, copiii cu handicap, in număr de 45, au primit sfânta împărtăşanie, daruri de alimente şi haine, de bucurie şi dragoste din partea parohiei, a oamenilor cu suflet şi din partea doamnei Iulia Berciu, animatoare de petreceri de copii, care le-a dăruit bucurie.

Petrecerea s-a încheiat cu pizza şi sucuri. Persoanele fără adăpost de la centrul pentru persoane fără adăpost au primit în ziua de Paşte daruri de cozonaci, ouă roşii şi alte daruri de alimente, iar, în săptămâna Luminată, copiii şcolari au primit din partea Parohiei în colaborare cu Centrul Multifunctional din Bora daruri de alimente, dulciuri şi jucării.

Toate acestea au fost posibile cu eforturile parohienilor, ale oamenilor iubitori de Dumnezeu şi de săraci şi ale parohiei care au făcut colecte pentru a aduce o fărâmă de bucurie în sufletele deja oropsite.
Se încarcă
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...