Bucuria desăvârşită

Bucuria Învierii lui Hristos este desăvârşită în copii. De aceea, în ziua de 30 martie 2018, prichindeii din Grupa Mare şi cei din Grupa Mică ai grădiniţei JUNIOR, au primit vizita Preotului Agapie Ilie, de la parohia Bora, Localitatea Slobozia, întâlnire în cadrul căreia s-a povestit despre Hristos, dar s-au spus şi poveşti despre Iepuraşul mult aşteptat de ei, s-au spus poezii şi au fost depănate amintiri despre obiceiurile Pascale pe care ei le-au văzut în casele lor şi au fost împărţiţi iepuraşi de ciocolată.

La sfârşitul acestei bucurii, chiar dacă era înainte de sărbătoarea Învierii, părintele i-a salutat cu salutul creştin „HISTOS A ÎNVIAT”, iar ei au răspuns ca într-un cor divin, „ADEVĂRAT A ÎNVIAT”!

Consemnează preot Agapie Ilie.
Se încarcă
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...