Cerc Pastoral la Parohia Bora

Cu binecuvântarea Preasfinţitului Părinte Vincenţiu, Episcopul Sloboziei şi Călăraşilor, în data de 26 August, în biserica din cartierul Bora, Localitatea Slobozia, a avut loc ultima întâlnire din acest an bisericesc, a preoţilor din cadrul cercului pastoral numărul 1. Cu acest prilej a fost săvârşită Taina Sfântului Maslu de obşte, spre bucuria credincioşilor prezenţi şi spre slava lui Dumnezeu.

Sub protia părintelui Protopop Ionuţ Butu, creştinii s-au bucurat de darurile lui Dumnezeu, de liniştea şi pacea Sfântului lăcaş, dar şi de cuvântul de învăţătură al părintelui Tănase Alexandru referitor la „Mijloacele de implicare a tinerilor în activitatea misionară din parohie”. De asemenea părintele Protopop Ionuț Butu a ținut un cuvânt despre educația tinerilor în Biserică și în familie.

A consemnat părintele Agapie Ilie, parohia „Adormirea Maicii Domnului” – Bora.
Se încarcă
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...