Oameni şi copii din locuri uitate

Pentru ca bucuria Zilei Copilului să fie trăită şi de inimi curate, 1 Iunie 2016, copiii „Centrului pentru copii cu dizabilităţi” din cartierul Bora au savurat o zi transformată în sărbătoare, plină de bucurie şi activităţi sportive, de dragoste şi împărtăşire a bucuriei noastre de a putea mulţumi lui Dumnezeu pentru toate darurile Sale cele bogate.

Toate aceste momente, împărţirea darurilor, precum şi agapa de mulţumire şi de refacere a puterilor participanţilor s-au desfăşurat pe terenul de fotbal „Abatorul Slobozia” şi au fost acompaniate de muzică dedicată Zilei Copilului.

Alături de ei, am retrăit bucuria copilăriei şi noi, Preot Agapie Ilie, voluntari din cadrul Seminarului Teologic „Sfântul Ioan Gură de Aur” – Slobozia, elevi ai Colegiului Naţional Mihai Viteazul- Slobozia şi binefăcători, cărora le mulţumim şi pentru care ne rugăm.
Se încarcă
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...