Daruri de Crăciun în parohia Bora

Astăzi, 23 Decembrie 2015, partea nevoiaşă din cartierul Bora a primit binecuvântarea lui Dumnezeu. Copiii aflaţi în „Centrul de Plasament pentru copii cu nevoi speciale” au primit pe Hristos întrupat prin Sfânta şi Dumnezeiasca Împărtăşanie la primele ore ale zilei, din binecuvântarea Preasfinţitului Părinte Vincenţiu, Episcopul Sloboziei şi Călăraşilor, pentru a le fi lor spre sănătate şi milă de la Dumnezeu. Iar pentru că dumnezeiescul să se împletească cu tradiţia, Moş Crăciun a poposit în mijlocul lor, pentru a le fi bucurie sufletească, încărcat cu saci de daruri şi plin de cuvinte de mângâiere. Răspunsul copiilor la toate acestea a fost pe măsură, bucuria lor fiind nemărginită la primire lui Hristos. Toate acestea s-au săvârşit din mila lui Dumnezeu, strădania preoţilor slujitori ai parohiei Bora şi a câtorva persoane cu suflet care au adus astfel mulţumire Lui pentru toate darurile Sale cele bogate. Dumnezeu să le răsplătească pentru bucuria darurilor.

A consemnat părintele Agapie Ilie, parohia Bora.
Se încarcă
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...