Bucurii de Înviere

Copiii cu nevoi speciale din Centrul de Plasament – Bora au primit cu bucurie sinceră darurile oferite din inima de membrii SOLPROIECT Slobozia. Cei 48 de copii ce locuiesc aici sunt ascunși de ochii lumii, de cele mai multe ori “aruncați” în grija statului, desfășurându-și activitățile în cele trei case de tip familial, așteptând totodată orice intenție de bunătate care de cele mai multe ori vine doar de la echipa de asistenți sociali ce au grijă de ei și le împlinesc micile dorințe și nevoi, cu dragoste părintească și înțelegere, coordonați fiind de doamna directoare Valentina Popescu.

Cunoscându-le nevoile și înțelegându-le suferințele, în ziua de Marți 15 aprilie 2014, preotul Paroh Agapie Ilie le-a adus binecuvântarea Pascală prin darul Sfintei Împărtășanii, iar în după amiaza aceleiași zile, în colaborare cu membrii SOLPROIECT li s-au împărțit daruri constând în dulciuri și alimente menite să le îmbogățească masa pascală.
Se încarcă
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...