„Moş Nicolae” a poposit la parohia Bora

În ziua de 6 Decembrie, când Biserica Ortodoxă îl prăznuieşte pe sfântul ierarh Nicolae, la biserica din parohia Bora, Protopopiatul Slobozia s-a săvârşit sfânta Liturghie de către cei doi preoţii slujitori ai parohiei.

La sfânta slujbă au participat şi copii de la şcoala cu clasele I-IV Bora însoţiţi de doamna profesor de religie şi doamnele învăţătoare.

La momentul împărtăşirii toţi copii care au fost spoveditţi, s-au împărtăşit alături de ceilalţi credincioşi ai parohiei iar la sfârşitul slujbei toţi copii au primit dulciuri din partea lui „Moş Nicolae”.

Astfel aproximativ 50 de copii s-au împărtăşit, strădania pregătirii lor a fost răsplătită şi bucuria deplină.

A consemnat preot Paroh Gangă Nicolae
Se încarcă
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...