“Totdeuna lucrul tău sa-l începi cu Dumnezeu unde-I El cu harul Său nici un lucru nu e greu”(rugaciunea Sfatul bun)

Urmând “Sfatul bun”, elevii de la Şcoala cu clasele I-IV din cartierul Bora al municipiului Slobozia, au păşit în noul an şcolar 2012 – 2013 cu binecuvântare lui Dumnezeu primită prin rugăciunea de “Te Deum” oficiată de către preotul Paroh Gangă Nicolae, de la parohia Bora.

După oficierea slujbei, preotul le-a urat elevilor să aibă un an bogat în împlinirii şi rezultate bune la învăţătură,iar la final au fost binecuvântaţi prin stropirea cu aghiasmă alături de cadrele didactice şi de părinţii lor în sălile de curs din incinta şcolii.

A consemnat preot Paroh Nicolae Gangă
Se încarcă
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...