Maslu în Parohia „Adormirea Maicii Domnului„ din cartierul „Bora„ municipiul Slobozia

În data de 14 Martie 2012, orele 16.00, credincioşii Parohiei „Adormirea Maicii Domnului„ din cartierul „Bora„ municipiul Slobozia s-au adunat la biserică pentru a împlini învăţătura sfinţilor părinţi de a uni postul cu rugăciunea, îndemnaţi de preoţii parohiei. La acest frumos moment de rugăciune au participat: părintele Secretar Eparhial Ghiaur Andrei Gabriel, părintele diacon Chiriţă Valentin, părintele Adam Ion şi preotul paroh Gangă Nicolae care, împreună cu credincioşii, s-au rugat pentr a primi sănătate, pace şi milă de la Bunul Dumnezeu. După săvârşirea sfintei taine a Maslului preacucernicul părinte Andrei Ghiaur a ţinut un frumos cuvânt de învătătură, îndemnându-i pe credincioşii parohiei la intensificarea rugăciunii şi înmulţirea faptelor bune pe perioada sfântului şi marelui post al Învierii Domnului. A consemnat preot paroh Gangă Nicolae.

[Array]
Se încarcă
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...