Instalare de Preot la parohia Bora

Luni 30 ianuarie când Biserica noastră străbună cinsteşte pe Sfinţii Trei Ierarhi Vasile cel Mare, Grigorie Teologul şi Ioan Gură de Aur, stâlpii creştinătăţii, în biserica parohială din cartierul Bora al Municipiului Slobozia a fost instalat în postul de Preot II, părintele Gangă Nicolae, fost preot paroh la parohia Orboieşti.

În prezenţa puţinilor enoriaşi a autorităţilor locale reprezentate de Dl. Primar Gabi Ionaşcu şi reprezentanţilor Partidei rromilor, PC Protopop Dumitru Drăghici a dat citire deciziei de numire a noului preot subliniind necesitatea conlucrării celor doi preoţi slujitori pentru revigorarea vieţii religioase şi pastoral misionare a comunităţii.
Se încarcă
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...